De route van... Rene
Van Parkinsonzorg in het ziekenhuis naar meer dan zestien jaar toegewijde zorg aan huis. Vandaag volgen we Rene op zijn route.
In ‘De route van …’ laten we onze verpleegkundigen aan het woord. Ze vertellen waarom ze voor de zorg hebben gekozen, hoe een typische dag met huisbezoeken eruitziet en wat hun werk zo waardevol maakt. Zo geven we een inkijkje in hun drijfveren en de momenten die écht het verschil maken.
Rene: Voordat ik bij Eurocept Homecare aan de slag ging, werkte ik in het Isala ziekenhuis in Zwolle als verpleegkundige op de Parkinson poli. Daar kwam ik voor het eerst in aanraking met Eurocept Homecare. Voor de patiënten in een thuiszorgprogramma was er behoefte aan medewerkers uit het ziekenhuis die als flexpool fungeerden. Hierdoor viel ik ongeveer een per maand in en leerde op die manier de zorg buiten het ziekenhuis en Eurocept Homecare steeds beter kennen. Doordat er een einde kwam aan de flexpool heb ik de keuze gemaakt om mijn carrière buiten het ziekenhuis te vervolgen en bij Eurocept te gaan werken.
Sindsdien zet ik mij al meer dan 16 jaar met veel enthousiasme in voor ziekenhuisverplaatste zorg in het algemeen en inmiddels uitsluitend voor Parkinsonpatiënten. In het ziekenhuis zag ik al hoe complex en verschillend de ziekte per patiënt is, en hoe belangrijk het is om ‘op maat’ de aandacht te geven die nodig is. Het geeft veel voldoening om die nu te kunnen geven. Aan de hand van procedures wordt een titratieschema opgesteld waarbij we, de hele dag en week door, finetunen tot een juiste dosering die zowel prettig als voldoende werkzaam is. Een aanpassing in de toediening is vaak pas na een uur zichtbaar, daardoor is het van belang dat we er de hele dag zijn. Na de afstemming van de medicatie, wat vaak in het ziekenhuis gebeurt, kom ik in de thuissituatie voor het verder op weg helpen hoe de patiënt met de medicatiepomp moet omgaan.
Parkinson is een boeiend ziektebeeld, waar helaas veel onbegrip voor is. Juist omdat iedere patiënt zo anders is, vraagt het om aandacht, geduld en het vermogen om verder te kijken dan wat je in één blik ziet. Dit werk geeft mij zoveel voldoening, omdat ik zie wat passende zorg betekend. Regelmatig komt het voor dat een patiënt op de eerste dag niet kan opstaan uit de rolstoel en aan het einde van de week door het effect van de medicatie zelfstandig kan lopen. Het is fantastisch om direct dit positieve effect te zien. Daarnaast geeft het veel voldoening om te merken dat een patiënt beter kan lopen, praten en meer kwaliteit van leven ervaart.
Verder in de zorg
Ik hoop dat Parkinson door onderzoek en ontwikkelingen minder ingrijpend gaat zijn. Voor patiënt én mantelzorger.
Werken bij Eurocept
Ervaren hoe waardevol werken in de gespecialiseerde thuiszorg is? Bekijk onze vacatures op werkenbijeurocept.nl.



